DARMOWA DOSTAWA OD 299 ZŁ

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ PON-PT 10:00-15:00 +48 793 512 109

SKLEP@ALCHEMISTA.PL

Komora normobaryczna Warszawa – naukowa metoda na wieczną młodość

Zyskująca na popularności normobaria to rodzaj innowacyjnej terapii tlenem. Badania potwierdziły, że ciśnienie najbardziej sprzyjające zdrowiu i dłuższemu życiu człowieka wynosi ok. 1500 hPa. Zalety przebywania w takich warunkach zostały potwierdzone przez liczne specjalistyczne analizy, dlatego coraz więcej osób wyszukuje informacji i ceny sesji w komorze normobarycznej oraz ostatecznie decyduje się na ową tlenoterapię. Wspomaga ona naszą kondycję fizyczną, sprzyja regeneracji, spowalnia procesy starzenia i poprawia funkcjonowanie mózgu. Komora normobaryczna to w zupełności bezpieczny sposób troski o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Dowiedz się więcej na temat tej niezwykłej usługi dostępnej również w Warszawie!

Komora normobaryczna – jak to działa?

Aby zrozumieć działanie komory normobarycznej trzeba najpierw wspomnieć o istocie ciśnienia w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Jak wszyscy zapewne wiemy ciśnienie w naszym środowisku zazwyczaj oscyluje wokół 1000 hPa. Powietrze, które codziennie wdychamy zawiera ok. 20-30% tlenu i 0,3% dwutlenku węgla. Choć przez długi okres czasu te optymalne warunki uważano się za najlepsze dla człowieka to naukowcy po wielu badaniach doszli do ciekawych wniosków. Okazało się, że ludzki organizm skuteczniej wykorzystuje pobierany z powietrza tlen w warunkach wyższego ciśnienia atmosferycznego. Przy 1500 hPa w powietrzu może znajdować się nawet 40% tlenu, od 0,5 do 2% dwutlenku węgla i 0,5% wodoru. Takie właśnie warunki panują w komorze normobarycznej.

Wszyscy zdają sobie sprawę z istoty tlenu w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Jest on czymś dla nas niezbędnym, bez niego nie istnieje życie. Dlatego jego zwiększona ilość wpływa na lepsze dotlenienie komórek organizmu. Cząsteczkowy wodór z kolei jest świetnym antyoksydantem, czyli spowalnia procesy starzenie poprzez niwelowanie wolnych rodników. Jednak jaką rolę pełni w tym wszystkim dwutlenek węgla? Otóż, użyty w odpowiednim stężeniu przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i ułatwienia drogi tlenu z krwi do komórek. Można zatem stwierdzić, że usprawnia on transport tlenu do wszystkich rejonów naszego ciała. Nie trudno więc dostrzec, że przebywanie w komorze normobarycznej, która zapewnia nam te najkorzystniejsze dla nas warunki wiąże się z wieloma zaletami, o których zaraz porozmawiamy.

Co nam właściwie daje normobaria?

Można powiedzieć, że sesja normobaryczna to skuteczne dotlenienie i swego rodzaju oczyszczenie organizmu. Sprzyja to szybszemu gojeniu ran, lepszej regeneracji organizmu, likwidacji obrzęków, zwiększeniu ilości komórek macierzystych oraz generalnemu przypływu witalności. Często, osoby korzystające z usługi bywają zdziwione poprawą ogólnego stanu zdrowia i pozytywnym wpływem terapii na ich samopoczucie.

Szereg badań naukowych udowodnił, że tlenoterapia normobaryczna zmniejsza stany zapalne i obrzęki oraz pobudza regenerację organizmu. Spowalnia procesy starzenie poprzez działanie antyoksydacyjne oraz stymulację fibroblastów i konsekwentne pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo normobaria uaktywnia komórki wpływające na stan kości, czyli osteoblasty i osteoklasty. Terapia poprawia krążenie krwi, wpływa na szybszy rozwój nowych naczyń krwionośnych, podwyższenie poziom odżywienia komórek oraz ogólną  wydolność fizyczną i umysłową, wspomagając chociażby procesy zapamiętywania.

Normobaria Warszawa – zalecenia i przeciwwskazania

Sesja w komorze normobarycznej powinna trwać od 60 do 90 minut i być przeprowadzana w obecności wykwalifikowanych specjalistów. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się przejście całej serii tlenoterapii normobarycznej. Pamiętaj, że do środka komory nigdy nie należy wnosić urządzeń elektronicznych oraz wprowadzać zwierząt!

Korzystanie z normobarii, podobnie jak wszystkie prozdrowotne usługi, nie jest jednak wolne od przeciwwskazań. Należy podkreślić, że z komory normobarycznej nie mogą korzystać osoby z infekcjami wirusowymi, w tym przeziębieniem, zapaleniem zatok, infekcjami górnych dróg oddechowych czy podwyższoną temperaturą ciała. Z normobarii nie powinni również korzystać posiadacze rozrusznika serca, osoby po operacjach płuc oraz borykające się z nadmiernym wyczerpaniem organizmu.

festiwal wibracje
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *