Koncentracja

Filtruj

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników

Brak koncentracji to problem dotyczący sporej części społeczeństwa. Często związany jest on ze stresem, przemęczeniem, brakiem aktywności fizycznej czy zróżnicowanej diety. Przekłada się to na komfort życia codziennego, dlatego coraz więcej osób szuka sposobów na walkę z ową dolegliwością. Dobrym wyborem jest stosowanie suplementów i witamin na pamięć i koncentrację. Wspomagają one funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, a większość z nich zawiera dodatkowe mikroelementy wspomagające ogólne zdrowie. Poznaj ofertę naturalnych suplementów na pamięć i koncentrację sklepu Alchemista!

Suplementy na koncentrację - jak działają?

Na poziom koncentracji w znacznym stopniu wpływa nasz tryb życia. Obecnie zdecydowana większość osób boryka się z obciążeniem w postaci stresu, przemęczenie, braku czasu na aktywność fizyczną czy zróżnicowaną dietę. Wpływa to nie tylko na problemy wagą czy samopoczuciem, ale również na pracę nasze mózgu. Suplementy na koncentrację zazwyczaj skupiają się na poprawieniu ukrwienia mózgu oraz pracy układu nerwowego, a dodatkowo dodają energii. Wszystko to wpływa na podwyższenie poziomu koncentracji oraz usprawnienie aktywności umysłowej. Właśnie w taki sposób działają wszystkie cieszące się popularnością substancje, takie jak ashwagandha, soplówka jeżowata czy kordyceps. Większość suplementów na pamięć i koncentrację zawiera również lubiane przez wszystkich antyoksydanty, które poprzez niwelowanie wolnych rodników zmniejszają poziom uszkodzenia komórek na skutek procesów starzenia. Rozmawiając o preparatach zwiększających koncentrację, warto wspomnieć o tzw. “boosterach mózgu”, czyli suplementach nootropowych. Nootropy to specyficzny zespół związków chemicznych, których zadaniem jest poprawienie funkcji poznawczych, czyli zapamiętywania, zdolności koncentracji, logicznego myślenia i kreatywności. Choć mają one swoich zwolenników i przeciwników, warto pochylić się nad ich działaniem. Dowiedz się więcej o naszym innowacyjnym suplemencie nootropowym Psyche&Soma. Na koniec warto wspomnieć o często pomijanym aspekcie, czyli jak właściwie przyjmować nie tylko witaminy na pamięć i koncentrację, ale dowolne suplementy diety. Takie substancje najlepiej wchłaniają się wraz z pełnowartościowym posiłkiem. W organizmie wytwarzają się wtedy niezbędne substancje i enzymy, które wspomagają proces wchłaniania cząsteczek. Zazwyczaj pomijana jest również rola jonizacji ujemnej w procesie przyswajania różnych mikroelementów. Ten temat jest ściśle związany z uziemieniem, o którym więcej dowiesz się tutaj.

Naturalne suplementy na pamięć i koncentrację - kiedy warto?

Jako ludzie często mamy tendencję do przesadzania. W przypadku naszej pamięci i koncentracji zazwyczaj popadamy ze skrajności w skrajność: część z nas zdaje się kompletnie bagatelizować tę kwestię, zaś inni wykazują się nadwrażliwością. Pamiętajmy, że każdy z nas czasem zapomina gdzie położył klucze lub ma problem ze skupieniem się na pracy przez rozterki dnia codziennego. W takim razie, skąd mamy wiedzieć, kiedy suplementy na pamięć i koncentrację są nam naprawdę potrzebne? Po pierwsze, przyjmowanie takich substancji od sprawdzonego producenta w wyznaczonych dawkach nigdy nie powinno nam zaszkodzić. Zazwyczaj to preparaty działające holistycznie i przynoszące korzyści całemu organizmowi. Warto jednak wyodrębnić sytuacje, kiedy wsparcie jest w szczególności potrzebne. Po suplementy na pamięć i koncentrację na pewno powinny sięgnąć osoby, które:
  • Na co dzień dużo pracują umysłowo,
  • Mają trudności z uczniem lub uczniem się na pamięć,
  • Mają regularne trudności ze skupieniem się,
  • Uczniowie, studenci w wzmożonym okresie nauki,
  • Zauważają u siebie regularne problemy z pamięcią.
Jeśli problemy z pamięcią i koncentracją w znacznym stopniu utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie warto również rozważyć wizytę u specjalisty, który będzie w stanie polecić konkretne leki.

Suplementy na pamięć i koncentrację dla dzieci i młodzieży

Mówiąc o wsparciu pamięci i koncentracji zazwyczaj mamy na myśli osoby starsze. Jednak coraz więcej młodych ludzi zmaga się z problemem braku skupienia. Dzieci w wieku szkolnym często potrzebują wsparcia w tym procesie. Część z nich potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie pełnej koncentracji, inni z kolei nie mogą dojść do tego przez niecierpliwość. Naturalne suplementy i witaminy na pamięć i koncentrację mogą okazać się idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Poznaj naszą ofertę suplementów na pamięć

W ofercie naszego sklepu znajdziesz rozliczne suplementy wspierające koncentrację w różnych formach. Kompleks witaminy B, wspomniany wyżej Psyche&Soma, Omega 3-6-9 czy napar konopny i wiele więcej. Sprawdź pełną ofertę naszego sklepy i znajdź produkt idealnie spełniający Twoje oczekiwania!