LastObject

Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Filtruj

LastObject to duńska firma, założona przez projektantkę Isabel Aagaard w 2018 roku. Idea marki oparta jest na filozofii zero-waste, jej celem jest minimalizacja produktów jednorazowych, poprzez zastąpienie ich przedmiotami wielorazowego użytku.

W zgodzie z naturą

Firma Last Object w ofercie posiada wielorazowe patyczki i chusteczki. Są to produkty codziennego użytku, których masowe ilości zalegają w środowisku i negatywnie wpływają na jego florę i faunę. Zamieniając produkty higieny jednorazowego użytku, na produkty marki Last Object, minimalizujemy ryzyko, jakie te pierwsze stanowią dla otoczenia. Wszystkie artykuły wchodzące w skład asortymentu cechuje 10-krotnie mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Co więcej, wyróżnia je niebanalny design, np. kolory etui na bazie skrobi kukurydzianej, mają wyrażać zagrożone wyginięciem gatunki roślin lub zwierząt.

Ekologiczne patyczki i chusteczki

LastSwab, LastTissue i LastRound to nazwy produktów pomagających na co dzień dbać o środowisko. Wykonane z myślą o ochronie przyrody, trwałe i łatwe w czyszczeniu.

LastSwab to patyczek higieniczny zero-waste, dający alternatywę dla jednorazowych patyczków. Występuje w dwóch wersjach: basic i beauty, oraz szerokiej gamie kolorów. LastSwab basic służy do higieny uszu, LastSwab beauty zaś przeznaczony jest m.in. do korekcji makijażu. Jeden patyczek, wykonany z wysokiej jakości, nadających się do recyklingu tworzyw PP oraz TPE, może zastąpić nawet 1000 klasycznych patyczków higienicznych. Poręczne opakowanie zapewnia higienę przechowywania i możliwość zabrania produktu w podróż.

Last Tissue to wielorazowe chusteczki, wykonane z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS. W ekologicznym opakowaniu wykonanym z silikonu medycznego, znajduje się 6 chusteczek higienicznych, które zastąpią aż do 3000 chusteczek jednorazowych. Każda z chusteczek może być wyprana co najmniej 520 razy, co zapewnia trwałość użytkowania.

LastRound, czyli zestaw 7 płatków kosmetycznych wielorazowego użytku, stanowi zamiennik dla płatków bawełnianych, które zużywane są masowo.  W skład płatków producenta Last Object wchodzi włókno drzewne i bawełna. Opakowanie zawierające 7  sztuk produktu wystarczy na 100 użyć i przyczyni się do zaoszczędzenia 10 000 litrów wody. Funkcjonalne etui, wykonane z wyłowionego z oceanów, przetworzonego plastiku, również jest przyjazne dla środowiska i nadaje się do recyklingu.

LastObject w sklepie Alchemista

W naszym sklepie internetowym Alchemista znajdziesz oryginalne produkty marki Last Object, takie jak wspomniane wcześniej wielorazowe patyczki higieniczne czy chusteczki wielokrotnego użytku.