stres

Filtruj

Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

Suplementy na stres i uspokojenie

Stres towarzyszy nam w różnorakich sytuacjach życiowych i odczuwany sporadycznie jest czymś w zupełności naturalnym i nie groźnym. Problem zaczyna się wtedy, gdy uczucie napięcia zaczyna nam doskwierać zbyt często i oddziaływać na nasze funkcjonowanie. Długotrwały stres wiąże się nie tylko z takimi nieprzyjemnymi objawami jak rozdrażnienie, spadek nastroju i efektywności, może on również prowadzić do wielu poważnych chorób i dolegliwości natury fizycznej i psychicznej. Większość z nas zazwyczaj stara się znaleźć swój sposób na stres i nerwy, np. słuchanie relaksującej muzyki lub medytacja. W trakcie tych poszukiwań warto również wziąć pod uwagę suplementy na uspokojenie. Są one bardzo efektywnym i korzystnym dla ogólnego zdrowia sposobem na walkę ze stresem.

Sposoby walki ze stresem

Na pierwszy rzut oka stres wydaje się być tym nieprzyjemnym, lecz normalnym uczuciem towarzyszącym nam w różnych sytuacjach życiowych. W rzeczy samej stres jest naturalną reakcją organizmu na niebezpieczne sytuacje. W odległej przeszłości powodował szybsze reakcje i nierzadko ratował przez to życie, z kolei obecnie często stanowi przyczynę różnych chorób i dolegliwości. Psychologowie wyróżniają trzy typy stresorów: fizyczne (hałasy, nadmiar bodźców, urazy czy zanieczyszczenia), społeczne (mobbing, konflikty, odrzucenie, zbyt wysokie wymagania) oraz stresory psychiczne (pośpiech, nadmiar zadań zawodowych itp.). Jednak to tylko niektóre z przyczyn stresu, jako ludzie różnimy się od siebie i u każdego z nas stres może powstawać w wyniku odmiennych sytuacji. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że chroniczny stres i zdenerwowanie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak: bezsenność, nadciśnienie, chroniczne zmęczenie, ataki paniki, nerwice i wiele innych. W trosce o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne warto wypracować własne sposoby na stres, odnaleźć coś co nas uspokaja i odpręża. Jednak kiedy czujemy, że takie praktyki nie są wystarczające to należy sięgnąć po naturalne suplementy na stres.

Suplementy na stres - najskuteczniejsze składniki

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych suplementów na uspokojenie. Zawsze warto skupić się na tych w pełni naturalnych, które zazwyczaj, poza samym wyciszeniem, dostarczą nam również wiele dodatkowych prozdrowotnych korzyści. Zróbmy więc przegląd najskuteczniejszych naturalnych substancji antystresowych.
  • Różeniec górski
Jest to roślina występująca w surowych zakątkach Europy Wschodniej i Azji. Znana jest od dawna w medycynie ludowej i jest doceniana za swoje właściwości redukujące stres, poprawiające koncentrację i sprawność umysłową oraz dodające energii. Z tego względu polecana jest i ludziom narażonym na duże napięcie, i osobom uczącym się lub intensywnie pracującym umysłowo.
  • Gotu Kola
Gotu Kola, czyli wąkrotka azjatycka, to egzotyczna roślina o właściwościach adaptogennych. Dzięki temu osoby ją zażywające stają się mniej wrażliwe na stres oraz cieszą się lepszym samopoczuciem. Podobnie jak różeniec górski polecana jest ona również na podwyższenie koncentracji i lepsze zapamiętywanie. Gotu Kola wspomaga pracę mózgu i polepsza krążenie krwi, wpływa na szybsze gojenie ran oraz lepszy stan skóry i młodszy wygląd.
  • Melisa
Dobrze nam znana melisa od wieków używana jest w medycynie ludowej jako sposób na stres, stany depresyjne i bezsenność. Znane jest również jej pozytywne działanie na układ pokarmowy i nerwowy.
  • Lawenda
Lawenda to kolejna popularna roślina, która ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Nie można jednak pominąć jej dobroczynnego wpływu na układ nerwowy. Zapach olejku lawendowego koi nerwy, uspokaja, redukuje stres oraz ułatwia zasypianie. Ze względu na swoje działanie jest również składnikiem wielu suplementów na stres.
  • Żeń-szeń
Żeń-szeń jest znany przede wszystkim jako substancja podnosząca poziom energii, wzmacniająca odporność oraz poziom koncentracji. Na tym jednak nie kończą się dobroczynne właściwości tej rośliny. Żeń-szeń dodatkowo redukuje stres, uspokaja, łagodzi dolegliwości nerwicowe oraz poprawia witalność organizmu. Należy pamiętać, żeby przed rozpoczęciem kuracji suplementem na uspokojenie z tą rośliną skonsultować się z lekarzem, gdyż posiada ona długą listę przeciwwskazań.
  • Chmiel
Szyszki chmielu są powszechnie wykorzystywane w celach leczniczych. Zawierają lotne olejki, flawonoidy, garbniki i żywice. Owe olejki z szyszek chmielu posiadają tak pożądane właściwości niwelujące napięcie, wyciszające i kojące nerwy, dlatego często są wykorzystywane w naturalnych suplementach na stres.
  • Ashwaghanda
Zażywanie Ashwagandhy to ostatnimi czasy bardzo popularny sposób na walkę ze stresem. Substancja obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, przez co wycisza oraz zapewnia spokojny, głęboki sen. Wpływa również pozytywnie na nasze libido, nastrój oraz uwalnia od uczucia zdenerwowania. Natura bogata jest również w wiele innych substancji, olejków, ekstraktów lub wywarów, które są szybkim sposobem na uspokojenie nerwów, np. cytryniec chiński, werbena, tryptofan czy melatonina.

Naturalne suplementy na stres - nasza oferta

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych naturalnych suplementów na stres i uspokojenie. Sklep Alchemista zapewnia Ci szereg najskuteczniejszych, jakościowych i w pełni naturalnych suplementów, które staną się Twoim nowym sposobem na odstresowanie. L-tryptofan, Gotu Kola, czy bacopa monniera to tylko niektóre z nich. U nas znajdziesz również odprężające olejki i napar konopny, uspokajający olejek eteryczny z werbeny czy też cały kompleks ziół poświęcony wyciszeniu i ukojeniu układu nerwowego. Sklep Alchemista oferuje najlepsze suplementy, zioła, probiotyki, superfoody i wiele innych produktów, które pozytywnie wpłyną na jakość Twojego życia.