less waste

Filtruj

Wyświetlanie 1–12 z 29 wyników

Społeczeństwo stając się coraz bardziej świadomym poziomu zanieczyszczenia środowiska rozważa rozpoczęcie ekologicznego stylu życia. Wiele osób jednak nie wie jak się za to zabrać. Podpowiadamy, że zmiany zawsze warto zacząć od siebie, dlatego produkty less waste zdają się być idealnym rozwiązaniem. Pomagają nam one ograniczyć zaśmiecenie środowiska, zmniejszyć ślad węglowy oraz otwierają drogę do przygody z praktyczną troską o naszą planetę. W naszym sklepie znajdziesz szereg wysokiej jakości produktów i kosmetyków less waste. Zmienisz nimi szkodliwe plastikowe odpowiedniki, okazując troskę planecie i swojemu portfelowi. Zapraszamy!

Na czym polega idea less waste i zero waste?

Operując taki pojęciami jak less waste lub zero waste warto wiedzieć czym one się charakteryzują i czym różnią. Dużo ludzi używa tych fraz zamiennie pomijając znaczące odmienności. Tak więc, choć idei zero waste, tak jak i less waste przyświeca jeden cel - redukcja generowania odpadów i ochrona środowiska, to różni je podejście do swoich założeń. Less waste to styl życia, którego celem jest zmniejszenie ilości śmieci do niezbędnego minimum. Takie postawa jest obecnie bardzo pożądana i promowana. Polega na zmianie dotychczasowych nawyków, porzuceniu szkodliwych przyzwyczajeń na rzecz tych bardziej ekologicznych. Używanie materiałowych toreb na zakupy, dokładna segregacja śmieci, używanie dzbanków filtrujących do wody, kupowanie tylko naprawdę potrzebnych rzeczy - to wszystko i wiele więcej małych zmian wpisuje się w styl less waste. Z kolei zero waste jest już bardziej wymagającą ideą. Opiera się ona na ograniczeniu konsumpcjonizmu do prawdziwego minimum. Rozsądne zakupy już nie wystarczą, w tym przypadku musisz dogłębnie rozważyć, co naprawdę jest dla Ciebie niezbędne i ograniczyć to, co zbędne. Zamiast wyrzucania śmieci w workach postaw na kompostownik, przejrzyj całą swoją szafę, a wszystkie zbędne rzeczy sprzedaj, nie kupuj nowych rzeczy, ale za to naprawiaj stare - takich zachowań wymaga styl zero waste.

Produkty less waste - dlaczego warto?

Każdy z nas zapewne słyszał o ponurych prognozach na przyszłość związanych z katastrofą ekologiczną. Faktem jest, że przez długie lata zaniedbywaliśmy naszą planetę, a już niedługo może przyjść nam za to zapłacić. Aby nie dopuścić do realizacji owych czarnych scenariuszy, warto już teraz pomyśleć o tym jak pomóc środowisku. Choć czasem możemy czuć się bezradnymi wobec ogromu problemów ekologicznych to warto podejść do tematu w najprostszy sposób i zacząć od zmiany swoich nawyków. Wszyscy mamy realny wpływ na to, co kupujemy. Inwestując w produkty i kosmetyki less waste realnie ograniczamy ilość odpadów, zamieniamy wszechobecny plastik na biodegradowalne materiały, a szkodliwe chemikalia na naturalne substancje. Nawet niewielka zmiana w postaci używania wacików czy podpasek wielokrotnego użytku lub kupowanie kosmetyków w opakowaniu nadającym się do recyklingu zmniejsza ilość przypadających na nas odpadów. Warto również kupować produkty wytwarzane lokalnie i przez lokalnych producentów, tym samym ograniczając ślad węglowy. Produkty less waste to zazwyczaj bardzo jakościowe rzeczy. Od samego początku są one projektowane i produkowane z myślą o wielokrotnym użyciu, zatem mogą nam służyć przez lata, co oczywiście wiąże się z oszczędnościami. Na koniec nie można pominąć jednej istotnej kwestii, korzystanie z produktów less waste, trzymanie się ekologicznych nawyków i troska o środowisko wpływa nie tylko na nas, ale i na osoby nas otaczające. Taką postawą możemy zawsze zainspirować znajomych oraz być przykładem dla naszych dzieci.

Nasza oferta produktów less waste

Sklep Alchemista oferuje jakościowe produkty less waste od najlepszych producentów. Znajdziesz u nas nie tylko naturalne kosmetyki, takie jak eko szampon do włosów w kostce, ale również środki czystości w ekologicznych opakowaniach i bogactwo biodegradowalnych odpowiedników produktów codziennego użytku Sprawdź nasze jutowe myjki do mycia naczyń, wielorazowe podpaski, gąbki konjac czy woskowijki. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów i kosmetyków less waste!